وبسایت رسمی هیئت فوتبال استان قم

تغییر به حالت دسکتاپ ورود

جوابیه روابط عمومی هیئت فوتبال به انتقادات اخیر خبرگزاری فارس

خبرگزاری فارس طی گزارشی پیرامون برگزاری لیگ فوتبال ،انحلال باشگاه صبا و برخی موضوعات دیگر مطالبی را عنوان نموده است که روابط عمومی هیئت فوتبال لازم دید تا در جهت تنویر افکار اهالی ورزش و بخصوص فوتبال دوستان نکاتی را در این باره یاد آور شود که به شرح زیر می باشد :

 

انحلال تیم صبای قم ارتباطی به هیأت فوتبال نداشته ، چرا که هیئت فوتبال متولی باشگاه صبا نبوده و نیست و این موضوع حاصل یکسری مشکلات مدیریت کلان کشوری، مشکلات اقتصادی موجود کشور و عدم پشتوانه مناسب اعم از مادی و معنوی در استان بوده و این اتفاق در دیگر استانها اعم از همدان، قزوین، البرز و ... بسیار زودتر حادث گردیده و در این رابطه می توان نمره خوبی به استان قم که فاقد زیرساخت های صنعتی و اقتصادی مناسب است، اعطا کرد.

همانگونه که در گزارش خبرگزاری فارس قید گردیده، برگزاری لیگ بهانه ای برای پرکردن تقویم ورزشی در تمامی سطوح و رشته ها بوده که می توان از این بهانه بهره نیز برد، اما خوب می شد اگر آمار فعالیت های اندک هیئت فوتبال در این گزارش قید شده و سپس انتقادهای کلان آن ارائه می گردید. اشاره نگارنده به دهه های 1360 و 1370 قم حکایت از عدم آگاهی به مسائل مختلف ورزشی اعم از افزایش رشته های ورزشی، فرآوردی فضای مجازی، افزایش کانال های تلویزیونی مجاز و غیرمجاز ، افزایش تفریحات مختلف و ... دارد.

لیگ برتر با 8 تیم حکایت از اهمیت دادن به کیفیت این مسابقات از سوی هیئت فوتبال دارد و علیرغم وضعیت اقتصادی نامناسب موجود این لیگ به همراه لیگ دسته اول، دوم، پایه ها، پیشکسوتان و ... با سرعت مجاز و رو به جلو در حال حرکت است و این هیأت اجازه ایستادن آن را نداده و با همه مشکلات موجود دست به گریبان بودن و با حمایت بخش خصوصی و اداره کل ورزش و جوانان این مهم را انجام می دهد.

 

و اما درخصوص استناد مربوط به عدم حضور قهرمان لیگ فصل گذشته بایستی اذعان داشت که براساس آئین نامه های موجود تیمی که در فصل جاری قهرمان شده و می بایستی در مسابقات کشوری حضور یابد اجازه حضور در لیگ استان را ندارد و بر همین اساس تیم پناه آفرین در لیگ استان بازی نخواهد کرد.

 

نگارنده در ادامه گزارش خود از دعوا، درگیری، جنجال در لیگ استان خبر داده که این موضوع نشانگر اهمیت و ذات فوتبال از سطح اول دنیا تا پائین ترین رده فوتبال در روستاهاست که اخبار آن  بصورت مرتب در رسانه ها، نشریات، سایت ها و خبرگزاری ها منعکس می گردد. اما خوشبختانه هیئت فوتبال قم با مدیریت و همکاری تمام فوتبالی ها از آمار بسیار پائینی در این زمینه برخوردار است و اما در رابطه با نتایج شگفت انگیز و واگذاری تیم های قهرمان ، بعرض می رساند به دلیل عدم شفافیت آئین نامه فدراسیون درخصوص مجوز واگذاری تیم ها در سال های گذشته به دلیل نبود حامی مالی اتفاق افتاده که با تصحیح آن از سوی فدراسیون و تصویب آن در هیئت رئیسه هیئت فوتبال در فصل آتی از این موضوع جلوگیری خواهد شد.

 

و اما در خصوص نیاز فوتبال قم به تغییر، تحول و بازنگری بایستی اعلام کنیم نه تنها فوتبال بلکه در سطح کلان ورزش، مسائل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی نیازمند تغییر، تحول و بازنگری هستیم تا بتوانیم براساس منویات مقام معظم رهبری کشوری پویا و کاملاً اسلامی داشته باشیم و ما هم مخالفتی با آن نداریم.

 

درخصوص تعطیلی قلب هیئت فوتبال و عدم اطلاع رسانی و برگزاری نشست های خبری توسط روابط عمومی هیئت فوتبال که بیشتر به شوخی و فرافکنی شبیه است تا انتقادی سازنده و قابل بررسی، زیرا نه تنها هیئت فوتبال بلکه تقریباً تمامی هیئت های ورزشی با اندک اعتبار مالی قادر به اجرای تمامی اهداف خود و در ادامه انعکاس آن بصورت مرتب و مستمر نخواهد بود.

 

و در ارتباط با برگزاری لیگ های به ظاهر کم اثر و مسابقات رده های پایه، بایستی اذعان داشت که با بضاعت اندک استان قم از بابت تک شهری بودن، نداشتن زیرساخت های اقتصادی و ... به جرأت می توان گفت که ورزش استان قم و فوتبال در جایگاه بسیار خوبی قرار داشته و اینگونه مطالب فاقد وجاهت بوده و صرفاً برای عرض وجود بوده و برای ارتقاء سطح کیفی ورزش مفید نمی باشد.

 

فلذا هیئت فوتبال به همراه تمامی هیئت ها و تشکل های ورزشی، ضمن استقبال از نقد منصفانه و بدون حب و بغض آماده پاسخگویی به افکار عمومی در حد توان و امکانات خود خواهد بود

طراحی و راه اندازی : انعکاس برتر

بالا نسخه رومیزی